NOVINKY

arr3Prosincové Masters v PardubicíchPremiérový 1. ročník turnaje ICO Crossminton Masters pro 12 nejlepších hráčů a hráček se povedl na... arr3Květnový turnaj v Ostravě!Po Pardubickým mezinárodním turnaji se již můžeme pomalu začít těšit na další setkání v ČR,... arr3Registrace na Czech Open 2018 spuštěna! Registrace na Czech Open spuštěna !!! Registrace na 8. ICO Speedminton(R) Czech Open (ICO... arr3Pardubická 250V sobota 13.2. byla v Pardubicích ve znamení crossmintonu a prvního mezinárodního turnaje tohoto... arr3Termínová listina pro rok 201711.3.2017 – ICO Crossminton Stars Brzeszcze Open (Brzeszcze/POL, 250 b. ICO) 18.-19.3.2017 – 9. ICO... arr3ICO Crossminton Pardubice Open 2016  Již druhou únorovou sobotu se v Pardubicích uskuteční první turnaj v ČR této sezony – a zároveň... arr3ICO Speedminton® Czech Open 2016Největší mezinárodní turnaj v České republice! Již příští sobotu 18.6.2016.se uskuteční šestý ročník... arr33. Mistrovství ČR ve Speed badmintonu 2015 Kompletní výsledky Muži Open : 1 Pavel Podvolecký SPV Hanušováček2 Marcel Patěk Speed Team... arr3Tři medaile z Mistrovství světa! MS 2015 v Berlíně Více jak 500 hráčů z 25 zemí odehrálo během tří dnů přes 1600 zápasů v 16...

KONTAKT

JORUBO SERVIS s.r.o.
Na Křečku 341/31
Praha 10, 109 00
tel: +420 723 399 751
jorubo@seznam.cz
Výdejní místo: Ocelářská 392/9 190 00 Praha 9

ZBOŽÍ V AKCI

naše cena 999,00 Kč (37,98 EUR)
skladem

 

 

 

 


» Pravidla hry
SPEEDMINTONOVÁ PRAVIDLA PRO CROSSMINTON


Dvouhra

Hra

Hra končí když jeden z hráčů dosáhne 16 bodů. Pokud mají oba hráči shodně 15 bodů a více hra pokračuje dokud jeden z hráčů nedosáhne dvoubodového rozdílu. Zápas je na tři vítězné set (best of tree).

Podání

Hráči losují o první podání. Potom se hráči střídají po třech podáních. Každé podání se počítá. Pokud je shodné skóre 15: 15 podání se střídá po každém bodu. Při podání si můžeš zvolit pole z kterého podáváš, buď z vnitřku hracího pole a podání musí být spodem nebo za zadní čárou kde můžeš podávat nad hlavou. Strana která prohrála set v následujícím začíná podávat.

Body

Počítá se každý úder který nebyl správně vracen.Body jsou udělovány v následujících případech :

  • špatné podání
  • speeder (hrací míček) se dotkl země
  • speeder přistál v hracím poli nebo na čáře a nebyl vrácen
  • speeder přistál mimo hrací pole
  • hráč se dotkl dvakrát speederu při jednom úderu.
  • kontakt speederu s tělem hráče

Pokud hráč vrátil speeder který letěl mimo hrací plochu pokračuje se ve hře.

Změna stran

Hráči mění strany po každém setu aby zajistili stejné hrací podmínky (světlo, vítr apod.).

V případě pátého setu si hráči mění strany jakmile jeden z nich dosáhne 8 bodů.

Hrací pole

Hrací pole a jeho rozměry jsou vyznačeny na obrázcích. Můžete je vyznačit permanentně na více méně jakýchkoliv površích nebo pomocí dodávaného vybavení tzv. EASY COURT.

Pro závodní hraní je rovněž vhodný tenisový kurt který snadno upravíme pomocí gumových pásů tzv.SPEED LINES viz obrázek.

Čtyřhra

Čtyřhra se hraje na na stejných kurtech jako pro dvouhru.

Hra

Hra končí když jedna strana dosáhne 16 bodů. Pokud mají obě strany shodně 15 bodů a více hra pokračuje dokud jedna ze stran nedosáhne dvoubodového rozdílu. Zápas je na tři vítězné set (best of tree).

Podání

Na začátku hry si strany losují o podání a potom se střídají po třech podáních. Podávající hráč musí být zároveň zadní hráč a po celou dobu výměny nesmí zadní noha předního hráče být  za přední nohou zadního hráče. Pokud je shodné skóre 15: 15 podání se střídá po každém bodu. Při podání si můžeš zvolit pole z kterého podáváš, buď z vnitřku hracího pole a podání musí být spodem nebo za zadní čárou kde můžeš podávat nad hlavou. Strana která prohrála set v následujícím začíná podávat.

Ostatní pravidla jsou shodné jako pro dvouhru.

 


 

Co potřebujete ke hraní Crossmintonu:


Speedminton® Tube MATCHSpeedminton® Easy CourtSpeedminton® raketu


YTc0Y2I4