NOVINKY

arr3Termínová listina pro rok 201711.3.2017 – ICO Crossminton Stars Brzeszcze Open (Brzeszcze/POL, 250 b. ICO) 18.-19.3.2017 – 9. ICO... arr3ICO Speedminton® Czech Open 2016Největší mezinárodní turnaj v České republice! Již příští sobotu 18.6.2016.se uskuteční šestý ročník... arr3Květnový turnaj v Ostravě!Po Pardubickým mezinárodním turnaji se již můžeme pomalu začít těšit na další setkání v ČR,... arr3Pardubická 250V sobota 13.2. byla v Pardubicích ve znamení crossmintonu a prvního mezinárodního turnaje tohoto... arr3ICO Crossminton Pardubice Open 2016  Již druhou únorovou sobotu se v Pardubicích uskuteční první turnaj v ČR této sezony – a zároveň... arr33. Mistrovství ČR ve Speed badmintonu 2015 Kompletní výsledky Muži Open : 1 Pavel Podvolecký SPV Hanušováček2 Marcel Patěk Speed Team... arr3Tři medaile z Mistrovství světa! MS 2015 v Berlíně Více jak 500 hráčů z 25 zemí odehrálo během tří dnů přes 1600 zápasů v 16...

Pardubická 250

V sobota 13.2. byla v Pardubicích ve znamení crossmintonu a prvního mezinárodního turnaje tohoto roku v ČR. Cestu na turnaj si našla padesátka hráčů z Čech, Slovenska, Polska, Maďarska a Německa, kteří bojovali o vítězství, medaile a krásné originální poháry v pěti singlových a jedné deblové kategorii. Během zhruba deseti hodin plných zajímavých zápasů byly k vidění opravdu skvělé výkony a celý turnaj probíhal ve velmi klidné a přátelské atmosféře, za což všem účastníkům velmi děkujeme.

Česká želízka v ohni se určitě neztratila a největší počet medailí – celkem devět kousků rovnoměrně rozdělených na tři zlaté, stříbrné i bronzové – tak zůstal v ČR. První pohár vybojoval ve smíšené kategorii U14 Honza Lichý (Crossminton Pardubice), který ve velmi vyrovnané sedmičlenné skupině našel jediného přemožitele. V kategorii chlapů do 18 let do byl boj čtyř pardubických kluků, ze kterého nakonec vyšel vítězně Jakub Melichar, následovaný Matyášem Makarovem na druhém a Maxem Kotúčem na třetím místě (všichni Crossminton Pardubice). Třetí zlato přidala v sesterském finále kategorie žen Anička Andrlová, když ve třech setech porazila Elišku (obě Crossminton Pardubice).

Stříbrnou medaili po finálové prohře s nejvýše nasazeným Vinczem z Maďarska vybojoval na svém premiérovém turnaji pardubický Petr Makrlík a na stupních vítězů ho doplnil bronzový Lukáš Kolč (Nový Bor), který se neustále zlepšuje a po pěkných výkonech získal první mezinárodní medaili mezi dospělými. Třetí bronz do české sbírky přidala naše medailová stálice Pavel Podvolecký (SPV Hanušováček), který v semifinále kategorie Muži 40+ podlehl až po boji PolákoviChmielewskimu. Ten následně ve finále v souboji světové jedničky a dvojky v této kategorii prohrál s nejvýše nasazeným Jánem Ščavnickým ze Slovenska, který je zároveň i úřadujícím mistrem světa. Postup ze skupiny se zde podařil ještě Romanu Jurášovi (Superspeed Brno) aJirkovi Melicharovi (Crossminton Pardubice), v kategorii Open pak ve čtvrtfinále skončili Zbyněk ZejdaMichal Scholze (Crossminton Pardubice).

Ve čtyřhrách se na medailové pozice prosadily pouze sehrané zahraniční páry, bronz získaliChmielewskiWróbelem z Polska a OlivérKárolym Vincze z Maďarska, ve finále pak v oddílovém derby SbK Lipany zvítězili Ján Ščavnický s dcerou Kristinou nad bratry Vladimírem aMariánem Pjechovými.

Děkujeme všem za skvělé výkony a účast na turnaji a budeme se těšit na viděnou 21. května v Ostravě na dalším mezinárodním turnaji kategorie 250 b. – propozice budou publikovány již brzy.