Kdekoliv, kdykoliv

S vybavením Speedminton® můžete hrát kdekoliv a kdykoliv! Vše, co potřebujete, jsou dvě rakety, Speeder® a můžete začít. Speeder® je speciálně navržen pro venkovní hry, je odolný proti větru až do síly větru stupně 4 a má stabilní dráhu letu až do 30 metrů. Neexistují pro vás žádné limity: můžete hrát v parku, na ulici nebo na zahradě - zábava je zaručena. Nepotřebujete žádnou síť a díky svítícímu NOČNÍMU míčku Speeder® můžete hrát i za tmy.

Pro ty, kteří chtějí hrát zápas, jsme vytvořili jednoduchý kurt. Dva čtverce o straně 5,5 m (hřiště) jsou sestaveny během několika sekund ve vzdálenosti 12,8 m od sebe – tento kurt čeká jen na vás!

ZÍSKEJTE PRVNÍ DOJEM PŘI SLEDOVÁNÍ VIDEA!

Speedminton® Quick-Úvodní herní manuál

1. Připravte se k odpalu „veselého míčku“ - FUN Speeder® (červené tělo, žlutá hlava)

2. Udržujte vzdálenost asi 5 m mezi vámi a vaším partnerem.

3. Servis musí být proveden na úrovni pasu.

4. Až zvládnete manipulaci s míčkem (Speeder®), prodlužte vzdálenost od vašeho partnera až na 10 m.

5. Nyní již můžete použít MATCH Speeder® (žluté tělo, červená hlava). Vzdálenost od vašeho partnera by měla být asi 12-15m.

6. V případě silného větru vtlačte větrný kroužek přes hlavu Speederu.

7. Opravdu se vám hra líbí? Pak si vytvořte jednoduchý kurt - Easy Court (dva čtverce o straně 5,5 m a ve vzdálenosti od sebe 12,8 m).

8. Chcete hrát v noci? Použijte NIGHT Speeder® (žluté tělo, průhledná hlava) vložte jednu svítící tyčinku. Tuto vložte do hlavy a pevně již zatlačte a jste připraveni. Bavte se od soumraku do úsvitu!

Pravidla Crossmintonu

Hra

Hra končí, když jeden z hráčů dosáhne 16 bodů a dokud jeden z hráčů nedosáhne dvoubodového rozdílu. Hra se hraje na dva vítězné sety.

Servis

Každý hráč má tři za sebou následující podání. Každé podání se započítává. Pokud je skóre 15:15, podání se mění po započítání bodu. Podání musí být prováděno z úrovně kyčle, smeče s horní rotací nejsou povoleny. Prohrávající strana má vždy první podání v další hře.

Body

Body jsou přiděleny, jestliže Speeder® dopadne v rámci herního pole. Nebo pokud dopadne na lajnu.Za zásah těla se rovněž přičítá bod.

Změna stran

Hráči mění stranu po každé hře. Jestliže je nutná třetí hra (tiebreak – zkrácená hra), oba hráči dosáhnou 6 bodů, strany se mění vždy po každých odehraných 6 bodech.

Official Tournament rules

Zde naleznete oficiální turnajová pravidla Mezinárodní organizace pro crossminton (ICO):

ICO